Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/starosta/domains/wesoleprzedszkole.koscian.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2254

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/starosta/domains/wesoleprzedszkole.koscian.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2258

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/starosta/domains/wesoleprzedszkole.koscian.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 2941
Kadra ⋆ Wesołe Przedszkole w Kościanie

Mgr Ewa Kaczmarek

Dyrektor, pedagog

Mgr Marta Łuczkowska – nauczyciel kontraktowy

 • studia jednolite magisterskie- UAM Poznań: Kognitywistyka
 • studia licencjackie- UAM Poznań: Pedagogika: promocja zdrowia i socjoterapia
 • studia podyplomowe: WSH Leszno: Wychowanie Przedszkolne i Kształcenie Zintegrowane
 • studia podyplomowe: WSPiA Poznań: Dydaktyka języka angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Szkolenia i kursy m. in. z zakresu: bajkoterapii, ekspresji plastycznej małego dziecka, papieroplastyki, podstaw ruchu i choreografii, metod i technik pracy twórczej w przedszkolu, neurodydaktyki, logopedii, terapii ręki, kinezjologii edukacyjnej, oceniania kształtującego, kinezjologicznego systemu kształcenia i terapii, kodowania, logorytmiki, Metody Dobrego Startu.

Praca z najmłodszymi daje mi wiele radości i satysfakcji, wyzwala kreatywność. Uważam, że najważniejszą rzeczą w pracy nauczyciela, jest nawiązanie i podtrzymywanie bliskiego kontaktu z podopiecznymi, zbudowanie poczucia bezpieczeństwa, które jest podstawą do dalszych działań dydaktycznych i wychowawczych. Najważniejszą dla mnie wartością jest dobro dziecka- troska o jego samopoczucie, zrozumienie problemów, smutków oraz dzielenie radości. Wszystkie małe i duże sukcesy dzieci ogromnie mnie cieszą.

Prywatnie staram się, by w moim życiu zawsze znalazło się miejsce dla muzyki śmiechu.  W wolnych chwilach z chęcią sięgam po książki i piekę ciasta.

Mgr Roksana Golec – nauczyciel kontraktowy

 • studia licencjackie- PWSZ Leszno: Pedagogika opiekuńczo- wychowawcza
 • studia magisterskie- UAM Poznań: Pedagogika: resocjalizacja
 • studia podyplomowe: PWSZ Leszno: Pedagogika: wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna

Mówią, za praca, która sprawia nam przyjemność, to nie praca. I tak też właśnie uważam.

Z każdym dzieckiem wyruszam w podróż, która prowadzona ścieżką rozwoju, jest pełna dziecięcych zabaw, śmiechu i nauki. W tej pełnej niespodzianek przygodzie nie jestem typowym nauczycielem, a raczej przewodnikiem i przyjacielem dzieci.

Czas prywatny poświęcam na czytanie i pisanie, oglądanie dobrych filmów, ale przede wszystkim rodzinie.

mgr Monika Wesołek- nauczyciel kontraktowy

 • studia licencjackie- PWSZ Leszno: Pedagogika: wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna
 • studia magisterskie- WSH Leszno: Pedagogika: wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna

Jestem osobą ciepłą, życzliwą i otwartą na nowe wyzwania. Praca z dziećmi jest dla mnie czymś, co od zawsze chciałam robić. Mam wiele energii, zapału do pracy oraz pomysłów, które staram się zawrzeć w organizowanych przeze mnie interesujących i rozbudzających wyobraźnię dziecka zajęciach. Największą satysfakcją dla mnie jest widok uśmiechu, który pojawia się na buzi dziecka. To właśnie on jest motorem napędowym do dalszych działań. Pamiętam do dziś, jak ktoś powiedział mi, że robiąc to co lubię rano, wcale nie wstaje do pracy. W moim przypadku tak właśnie jest.

mgr Joanna Larweczka- pomoc nauczyciela

 • studia licencjackie PWSZ Leszno: Edukacja wczesnoszkolna i terapia pedagogiczna
 • UAM Poznań: Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

Praca z dziećmi daje daje mi wiele radości i satysfakcji. Gdy dziecko jest szczęśliwe- ja również jestem szczęśliwa. Uśmiech malucha jest dla mnie najważniejszy. Staram się dbać o to, aby dzieci czuły się w przedszkolu „jak w drugim domu”, otoczone ciepłem i troskliwą opieką. Razem z nauczycielami dbam o prawidłowy rozwój, poczucie bezpieczeństwa i radość podopiecznych.

W wolnym czasie lubię podróżować i czytać książki. Interesuję się również wizażem.

mgr Anna Barłóg- katecheta

studia magisterskie: Teologia: katechetyczno- pastoralna

W swojej pracy i kontakcie z uczniem staram się przybliżać konkretne działania Boga, mając na celu dobro człowieka, odnajdywanie śladów Boga w człowieku oraz zachęcenie uczniów do zaangażowania się w te działania oraz współpracę na co dzień.

Moje zainteresowania kierują się ku szeroko pojętemu człowiekowi w wymiarze życia ogólnoludzkiego z perspektywy przeszłości i teraźniejszości (m.in. aspekt historyczny – losy duchowieństwa katolickiego w latach wojny i okupacji). W ramach pracy katechetycznej współpracuję z parafią farną, przygotowując oprawy Mszy świętych dla dzieci i młodzieży, prowadząc przygotowania młodzieży do bierzmowania.

PSYCHOLOG

Praca psychologa wymaga chęci i zamiłowania do niesienia pomocy. Dobrego specjalistę cechuje  komunikatywność, empatia, wyrozumiałość, dociekliwość oraz logiczne myślenie.

Do głównych zadań psychologa przedszkolnego należy m. in.

– rozpoznawanie możliwości i potrzeb dziecka oraz umożliwienie ich zaspokojenia;

– prowadzenie obserwacji dzieci, dotyczącej oceny funkcjonowania różnych sfer podlegających rozwojowi

– prowadzenie działań diagnostycznych, dotyczących możliwości psychofizycznych dzieci

– wspieranie mocnych stron dziecka i wspieranie rozwoju dzieci ze szczególnymi zdolnościami

– współpraca z nauczycielami w celu minimalizowania skutków zakłóceń i/lub zaburzeń rozwojowych występujących u dzieci

– wspieranie nauczycieli i rodziców w rozwiązywaniu problemów wychowawczych

 

Mgr Katarzyna Strzelczyk- logopeda

 • studia magisterskie- UAM Poznań: Pedagogika opiekuńczo- wychowawcza

Jestem logopedą dyplomowanym od 2005 roku. Na co dzień pracuję w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Kościanie, gdzie zajmuję się pomocą logopedyczną dzieciom z różnymi zaburzeniami mowy.

 

Mgr Aleksandra Kaczmarek- trener zajęć sportowych

 • studia magisterskie  AWF Poznań: Wychowanie fizyczne, specjalność Dostosowana aktywność ruchowa.

Aktualnie pracuję w TGV CLUB KOŚCIAN oraz kończę studia podyplomowe na kierunku Wychowanie Przedszkolne i Kształcenie Zintegrowane.

Odnajduję się w pracy z dziećmi. Prowadzę zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży. Uważam, że aktywność ruchowa jest idealnym sposobem na zapewnienie dziecku rozrywki, a przede wszystkim zdrowia, dodatkowo uprawiając sport dziecko zdobywa wiele cennych umiejętności, które mogą okazać się pomocne w dorosłym życiu.

Sama zaprzyjaźniona jestem ze sportem od najmłodszych lat. Trenowałam pływanie, aktualnie specjalizuję się w biegach długodystansowych.